V úterý 4. června do školy přijel pan Pilař a pan Ondráček. Připravili si pro nás zajímavé povídání o zvířatech a také nám některá přivezli ukázat. Mohli jsme si prohlédnout morčata, zakrslé králíky, hada, chameleona, pavouka, ještěrky, štíra a želvu, která se jmenovala Jarmil. Někteří se odvážili vzít zvířata i do ruky. Každému se líbilo něco jiného a tady jsou některé postřehy:

Fíďa: „Nejvíc se mi líbil zakrslý králík, protože byl huňatý a měl krásné velké oči.“

Vojta: „Nejvíc se mi líbil had, jak byl velký.“

Šimon: „Podle mě nejhezčí byla želva, protože byla velká a hodně rychle lezla.“

Tomáš: „Morče, protože bylo moc roztomilé a malé.“

Martin: „Líbily se mi ještěrky, když jsem si ji vzal na ruku, tak mě lechtala.“

Filda: „Líbil se mi had, jak byl veliký.“

Pepa: „Chameleon, protože se mohl maskovat, a taky se mi líbil had.“

Ondra: „Líbil se mi ten velký had, protože byl pěkně šupinatý.“

Na ukázky zvířat se přišly podívat děti z mateřské školy a plnily soutěžní úkoly a my školáci jsme pomáhali. Beseda o zvířatech a jejich ukázky se nám moc líbily, bylo to zábavné a dozvěděli jsme se hodně nových věcí o životě zvířat. Děkujeme firmě SIRIUS, že si pro nás připravila zajímavou interaktivní besedu.

Mgr. Medková Yveta a žáci ZŠ