Copyright 2019 - Custom text here

Ve dnech 14.-18.5.2018 se celá naše škola vydala na vícedenní výlet do Blanska poblíž Brna. Měli jsme naplánovaný různorodý program, proto jsme hned v pondělí po příjezdu zamířili na propast Macochu. Procházeli jsme jeskyněmi až k samotné propasti, poté jsme jeli projížďkou na loďkách a poslouchali vtipný a zajímavý výklad. Poté jsme se vydali směr naše ubytování... Cestou jsme hráli různé hry a šli jsme "na pohodu", u Čertovské skály jsme zkoušeli sílu, jestli uzvedneme celou skálu, aby na nás nevylezl čert... Nevylezl :-) Odměnou nám byla večeře na našem ubytování - super špagety.

 

V úterý jsme se učili tak trochu jinak, věnovali jsme se vlastivědě, povídali si, ve kterých krajích jsme už byli, které bychom rádi navštívili. Odpoledne jsme se rozdělili na dvě skupiny. Starší startovali jako první a připravovali po cestě úkoly pro své mladší spolužáky. Podařilo se nám dorazit až na blízkou rozhlednu, ale vzhledem k tomu, že začalo pršet, nebylo možné se jít podívat nahoru. Cestou jsme sice zmokli, ale i tak jsme všichni vesele popěvovali "A raz a dva a tři a čtyři... A klobouk a hůl..." :-) V podvečer nás čekaly soutěže v podobě vědomostních kvízů a také reklamních spotů, u kterých jsme se všichni dost pobavili :-)

                  

V dalších dnech...

Ve středu jsme měli tak "našlapaný" program, že jsme ani nestíhali fotit. V ranních hodinách jsme se totiž vydali do Brna, kde jsme prvně zamířili do divadla na představení Jája a Pája. Herci byli výborní, smáli jsme se a celé vystoupení nás pobavilo.

Nasedli jsme na šalinu a vydali se na brněnské výstaviště do VIDA parku. Tam jsme nevěděli, kam dřív :-) Bylo zde hodně atrakcí, které jsme mohli zkoušet, zkoumat. V části lidské tělo jsme mohli pozorovat, jak fungují svaly nebo kosti či lidské srdce. Zkoušeli jsme si uvádět počasí, ale také zažívat pocit při zemětřesení nebo vlnobití. Celou návštěvu jsme završili SCIENCE show, kde jsme se zábavnou formou dozvídali informace o lidském sluchu, zkoušeli si práci s ladítkem a dalšími věcmi. Celý výlet se opravdu povedl na jedničku!

 

Ve čtvrtek nám naše plány překazilo počasí. Měli jsme v plánu vyrazit do ZOO, ale celý den pořádně pršelo, a tak se děti rozhodly, že si uspořádají program na chatě. Když nemůžeme my do ZOO, ZOO může za námi, a proto si holky uspořádaly svou vlastní ZOO, kde měly různé druhy živočichů, atrakce i malování na obličej. Kluci připravili také svůj program - vlastní VIDA park, ve kterém nás čekaly zábavně-vzdělávací atrakce propojené s přemýšlením, pohybem. Dětem se obě atrakce moc povedly!

 

V podvečer nás čekal turnaj ve stolním tenise ve dvou kategoriích. Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme další sportovní zážitky a úspěchy! :-)


                    

V samotný večer jsme se všichni "vymódili", protože nás čekala závěrečná diskotéééka. Tančili jsme, hráli hry, měli zábavné scénky i karaoke... Takže určitě stojí za to si pustit následující video... :-)

 

Přišel pátek a my už jsme se sbalili, vyklidili pokoje a odebrali se ještě chvilku na hřiště, protože svítilo krásně sluníčko. Hráli jsme mrkanou a další hry. K obědu jsme si dali řízek a čekali na příjezd autobusu. V samotném závěru jsme vytvořili nápis AHOJ!, protože se nám tady moc a moc líbilo.