Copyright 2019 - Custom text here

V úterý 14.11. se naše škola vydala v rámci projektového dne do Prahy. Vzhledem k tomu, že tématem projektu byl Svět lidí, kteří mají zdravotní znevýhodnění, naše cesta mířila na Neviditelnou výstavu. Právě ta nabízí, aby se lidé se zdravým zrakem seznámili s životem nevidomých a vyzkoušeli si, jaké to je nevidět. První částí byla viditelná část výstavy, kde si žáci zkoušeli různé hry, učili se psát Brailleovo písmo, chodili po místnosti se slepeckou holí nebo malovali poslepu. Druhá část výstavy je už opravdu neviditelná, na tu jsme se rozdělili do tří skupin. Každá skupinka strávila hodinu v úplné tmě za doprovodu nevidomého člověka. Průvodci nás provedli např. bytem a dalšími místy, kde jsme si ozkoušeli, jaké to je, když je člověk zbaven svého silného smyslu - zraku. Všichni jsme byli moc odvážní a celou prohlídku zvládli, ačkoliv jsme nakonec byli moc rádi, že můžeme oči otevřít a všechno kolem sebe si prohlédnout! Nakonec jsme cestou k nádraží u sochy svatého Václava objevili další klíč, a proto už nám k otevření trezoru zbývá jen 6 klíčů, hurááá! smile