Copyright 2019 - Custom text here

Ve dnech 27. a 28. listopadu jsme ve škole zahráli autorské představení Šňůrka od pekla, které bylo naším adventním vystoupením. První den bylo představení určené rodičům, druhý den veřejnosti. Zahráli jsme pohádku o tom, že i čerti mají své problémy a že poctiví lidé se jich přeci jen bát nemusí.

Děkujeme za návštěvu a jsme rádi, že se naše představení líbilo. Všem přejeme krásný advent! 

   

V pátek 26.10.2018 k nám do školy přijel sokolník, tedy člověk, který cvičí dravce a zabývá se jejich chovem. Dozvídali jsme se informace o našich nejmenších dravcích - třeba o poštolce, ale i o těch největších - orla jsme také mohli ve škole vidět a pohladit si ho. Děkujeme za přínosnou besedu, která nás všechny obohatila. 

Fotogalerie - MŠ

Jeli jsme vlakem a když jsme dojeli na Hlavní nádraží, tak jsme jeli tramvají. A když jsme dojeli, tak jsme šli do divadla a tam jsme se nasvačili. Šli jsme na divadlo a to bylo super!

Barča

V 7:08 jsme vyrazili do Prahy vlakem. Když jsme dorazili do Prahy, vydali jsme se do divadla. Za chvíli jsme dorazili do Divadla v Dlouhé. Nasvačili jsme se a šli jsme do sálu. Seděli jsme úplně nahoře. Představení začalo. Mně se nejvíc líbilo, jak líná babička chtěla letět vzducholodí. Použili elektrickou vzducholoď na ovládání a místo lidí tam dali loutky. Lítali se vzducholodí okolo nás v úplné tmě a bylo to nádherné. Na konci jsme všichni stáli. Sálem byl slyšet bouřlivý potlesk. Po divadle jsme šli na Staroměstské náměstí. Nasvačili jsme se a poslechli jsme si Orloj. Šli jsme od metra a jeli jsme na Hlavní nádraží Praha. A vlakem jsme jeli domů!

Eliška

 

V úterý 2. října 2018 jsme měli velikou radost, protože k nám do školy přijel pan ADOLF DUDEK! wink Většina z nás ho již zná, a proto víme, že nás na jeho vystoupení čeká spousta zábavy, úkolů, kreslení a taky se něco nového můžeme přiučit. Samozřejmě, že celé vystoupení proběhlo ve veeelmi optimistickém duchu a my jsme moc rádi, že jsme měli opět tu čest pana ilustrátora Dudka u nás přivítat. Těšíme se zase někdy na viděnou! 

Zbytek fotek ZŠ lze vidět po rozkliknutí článku. Foto z MŠ je k vidění zde - Návštěva Adolfa Dudka v MŠ.

V pátek 21. září jsme si do školy přinesli různé podzimní ovoce - jablka, hrušky, švestky nebo hroznové víno. Nejprve jsme se bavili o tom, jestli máme rádi jablka, co všechno se nám vybaví ve spojení s tímto ovocem. Každý z nás si jablko obtiskl svou oblíbenou barvou, pověděli jsme si o různých pořekadlech, která se jablek týkají. Poté jsme se rozdělili na tři skupinky a odebrali se do školní kuchyně. Společnými silami jsme škrabali, krájeli, váleli a míchali. Povedlo se nám připravit vynikající štrúdl, francouzskou pochoutku crumble a taky jedno překvapení na Adventní jarmark. Jelikož nám šla práce od ruky a opravdu jsme plnili to, co jsme měli, dozvěděli jsme se, že k nám za odměnu do školy přijede pan Adolf Dudek!! Už se na něj moc těšíme! :-)