Ve dnech 14.-18.5.2018 se celá naše škola vydala na vícedenní výlet do Blanska poblíž Brna. Měli jsme naplánovaný různorodý program, proto jsme hned v pondělí po příjezdu zamířili na propast Macochu. Procházeli jsme jeskyněmi až k samotné propasti, poté jsme jeli projížďkou na loďkách a poslouchali vtipný a zajímavý výklad. Poté jsme se vydali směr naše ubytování... Cestou jsme hráli různé hry a šli jsme "na pohodu", u Čertovské skály jsme zkoušeli sílu, jestli uzvedneme celou skálu, aby na nás nevylezl čert... Nevylezl :-) Odměnou nám byla večeře na našem ubytování - super špagety.

V úterý jsme se učili tak trochu jinak, věnovali jsme se vlastivědě, povídali si, ve kterých krajích jsme už byli, které bychom rádi navštívili. Odpoledne jsme se rozdělili na dvě skupiny. Starší startovali jako první a připravovali po cestě úkoly pro své mladší spolužáky. Podařilo se nám dorazit až na blízkou rozhlednu, ale vzhledem k tomu, že začalo pršet, nebylo možné se jít podívat nahoru. Cestou jsme sice zmokli, ale i tak jsme všichni vesele popěvovali "A raz a dva a tři a čtyři... A klobouk a hůl..." :-) V podvečer nás čekaly soutěže v podobě vědomostních kvízů a také reklamních spotů, u kterých jsme se všichni dost pobavili :-)

V dalších dnech...

Konec dubna je znamením čarodějnic, čarodějek a kouzelníků. V naší mateřské škole jsme se proto převlékli a čekaly nás různé čarodějné úkoly a tančení. Jak to všechno vypadalo si můžete prohlédnout v Čarování v mateřské škole.

Ve škole jsme se rovněž převlékli za čaroděje a čarodějky a vydali se do školy večer! Čekalo nás totiž spaní ve škole, kdy jsme museli sbírat diamanty, abychom prokázali, že nejsme mudlové, ale opravdu umíme kouzlit. Zkoušeli jsme si tak, jak lidé žili bez elektřiny a dalších technických vymožeností. Našli jsme úspěšně jídlo, ze kterého jsme si uvařili čarodějné lítající talíře. Na závěr jsme museli jít do sklepa, kde jsme našli klíč a zároveň překvapení. Další den jsme se totiž vydali do technologického centra smile

Abyste viděli, jak to celé vypadalo, jak jsme se měli, stačí rozkliknout dole článek.

Celý rok jsme usilovně během projektových dnů sbírali klíče, které nás měly přivést k trezoru. Posledním projektem - návštěvou technologického centra - se nám povedlo získat devátý klíč k trezoru... Podařilo se nám ho konečně otevřít! Byla v něm drobná sladkost pro každého a zároveň plánek, který nás měl přivést k tomu pravému pokladu. Ve dvojicích jsme museli najít ruličku papíru, ve které bylo skryté tajemství. Když jsme všechny ruličky otevřeli, byli jsme překvapení - naše odměna je totiž vícedenní výlet se školou! Teď už jen odpočítáváme dny a těšíme se smile